| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva cum se numesc"pernitele"acelea pentru pantofii cu tocuri? sunt bune? si cam la ce pret sunt? mersi:*

Răspuns Câştigător
| sunflower a răspuns:

Pernute pentru talpi sunt la avon in brosura 2/2010(in 1/2010 nu le-am vazut) si costa 19, 99 http://www.cosmeticeavon.net/catalog/069.jpg. Daca le vrei pentru anul nou incearca sa cauti la farmacie sau in alte magazine si poate ai sa gasesti.

10 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

"Talpice"- pentru picioare sau "fetele" - pentru/pe - tocuri; iar ca pret, depinde,,, la noi costa 4lei pana in 5lei.happy

| JeSa a răspuns:

Margatongue "talpice" ...asa stiuhappy

| Dara a răspuns:

Se numesc brantzuri. Sunt de mai multe feluri, dar nu stiu cat costa. Tu intreaba de brantzuri speciale pentru incaltamintea cu toc, sa nu te trezesti ca iti da vanzatoarea altceva. Si da, sunt foarte bune.

Răspuns utilizator avertizat
| sweety_2724 a răspuns:

Sunt cumva talpitele acelea care ajuta sa nu alunece piciorul? daca sunt acelea, iti spun ca sunt bune, pentru ca a incercat o prietena. Le-a luat de la Avon dar cu ceva timp in urma.Nu stiu exact cat sunt.

| dragalasica a răspuns:

Eu sincer n-am auzit de acestea! LOCO...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Nu sunt foarte scumpe, costa in jur de 2-3 lei si se gasesc in magazinele cu pantofi.Scuze, insa nu am gasit cum se numesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta daca te referi la flecuri. Sau vorbesti despre acele pernite amplasate care reduc durerea de picioare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma refer la acelea care se pun in interior, pe talpa si reduce durerea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa. Se gasesc tot in magazinele cu incaltaminte(eu am vazut in Leonardo). Sunt foarte comode si reduc durerea atunci cand ai mult de mers si vrei sa fii eleganta.