| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Stie cineva cum se numeste acea lenjerie sau pantaloni scurti de se iau pe sub fusta? Am vazut in filme, poarta unele fete cand danseaza. Si zilele acestea mi-as dori sa imi iau fusta, dar pentru a evita vreun "accident" tin sa imi iau acest articol. Pare cel mai sigur lucru atunci cand iti iei o fusta.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Vezi imagini pe Google cu "sport underwear" sau "sport bras set". Chiar daca apare bustiera, aceasta e insotita si de pantaloni scurti, pe care probabil ti-i doresti. In Romania cred ca gasesti sub denumirea de "lenjerie sport". Vezi imagini pe Google si sub nume autohton. happy

| dannyel86 a răspuns:

Variante mai lungi, chiar pana la genunchi, le gasesti ca "bike shorts".