| ionuk1999 a întrebat:

Stiti saloane din Suceava care scot punctele negre la un pret rezonabil?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Poti apela la o cosmeticiana sau ti le poti scoate chiar tu acasa. Intai de toate, stai aplecata cu fata asupra unui unui bol in care ai pus ceai de musetel fierbinte, pentru a deschide porii, dupa care inasori degetele in tifon si apesi usor pe piele, pentru a nu leza tesuturile. Dupa extragerea puntelor negre, stergi fata cu un disc demahiant imbibat ori in alcool medicinal sau o lotiune de fata ce contine acid salicilic. Aplici imediat o masca de fata preparata din argila si ceai de musetel, pentru a calma pielea si a reface tesuturile. Argila o poti cumpara de la farmacie si costa 4-5 lei o punguta din care iti poti prepara de foarte multe ori masti.
Ai grija de tine!