| Dimineata a întrebat:

Stiu ca masca cu malai pentru fata indeparteaza puncetele negre sau le scoate.Intrebarea mea este cum se procedeaza? Cum se face masca, se mai amecteca cu ceva? Cat timp se sta cu ea pe fata? Si cum se ia jos? Dupa cat timp apar rezultatele?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Si mie mi-a recomandat cosmeticiana
malai amestecat cu albus de oua si cateva picaturi de lamaie. aplici ca o masca, stai 20 de minute, dupa care clatesti, si freci usurel malaiul de fata, dar fara sa te iriti, sau sa iti faci rani. dupa care folosesti ulei de masline...

2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Inmoi malaiul in un pic de lapte sau apa, freci un pic fata, dar nu tare sa te iriti, spoi clatesti bine