| stefyy234 a întrebat:

Un salon bun unde imi pot scoate punctele negre, in Buzau, cunoasteti?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acasa, la tine, in baie.
Te speli bine pe fata cu apa calda (cat poti) si sapun antibacterologic (dezinfectant).
Dupa stergere si uscare dai cu spirt sanitar.
Acest procedeu poti repeta de 1-2 ori pe zi, mai ales cand este mai cald afara.
Dupa cateva zile iti vor disparea punctele.
Procedura se repeta ori de cate ori este nevoie.

| Odysea a răspuns:

E mai usor sa faci acest lucru acasa decat sa dai 100-200 de lei! Cauta pe net

| SiminaIsDoingGood16 a răspuns:

Bună! Punctele negre apar din cauza impurităților de pe piele. Ai grijă să aplici pe față un produs special pentru această afecțiune.
Pentru puncte negre poți folosi și câteva felii de roșii proaspete. Baftă!

PS: îngrijește-ți corespunzător tenul și folosește produse naturiste, așa previi apariția punctelor negre.