| anonim_4396 a întrebat:

Un sampon bun pentru indreptarea parului?

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Sora mea foloseste multe sampoane de acest gen: Nivea, Syoss(cred ca asa se numeste, e samponul care a aparut de curand in Romania)...
Placa nu e buna, arde parul si il strica! (asta o stiu de la colegele mele laughing ).

7 răspunsuri:
| miauu a răspuns:

Gliss

e foarte bun

| pikco a răspuns:

Daca ai parul cret, nu te astepta ca un simplu sampon sa ti-l indrepte. De ex. eu tot credeam in asa minuni big grin (eu avand parul ondulat spre cret de la mama-natura) am folosit sunsilk pentru par drept happy ce crezi parul` meu era mai ondulat decat de obicei.
Samponurile astea au efect doar pentru persoanele care au parul natural drept, poat putin ondulat.
Cea mai eficienta metoda e placa pentru par, dar ai grija, nu face abuz de ea, ca oricum are efecte negative asupra parului. Eu o folosesc, o dat pe saptamana sau mai des si mi se despica parul sad, dar asta e... il tai regulat si totul e bine
Sper ca ti-am fost de folos :*

| Glamour612 a răspuns:

Sincer, eu am parul drept asa ca nu imi trebuie, daca tu ai parul cret sau eu stiuthinking unul normal, comun nu cred ca exista sampon care sa ti-l indreptelaughingpe bune acum. Vrei sa ai parul drept, indreapta-l cu placawinking.

| Bubble a răspuns:

Placa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista asa ceva.
Poate spray de indreptat parulwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parul meu este drept, comun thinking Dar eu vreau sa stea perfect dreptbig grin Si palca am renuntat la ea de vreo 2-3 saptamani, ca nu vreau sa imii ard parul prea tare. happy

| maite_4440 a răspuns:

Placa nu arde parul, ci il toceste, dar il poti ingriji cu ulei de masline.pentru a indeparta tocatura aceea care ti-o provoaca placa. Eu asa fac de 4-5 ani si nu am probleme cu el. Incearca si u