| MihaLoveYou a întrebat:

Unghiera sau forfecutza pentru taierea unghiilor? De ce?

13 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Sunt dreptace, iar cand ajung sa-mi tai unghiile de la mana dreapta cu stanga, cu foarfecuta sunt praf, si aleg unghiera. happy

| Hmmmm a răspuns:

Forfecuta deoarece m-am obisnuit deja cu ea tongue

| Bishop a răspuns:

Ce conteaza?! Important e sa le tai laughing

| DianaLostInDreams a răspuns:

Forfecuta pentru ca da forma mai frumoasa, cu unghiera poti sa strici forma unghiilor.

| vintageheart a răspuns:

Eu cu unghiera.Nu am incercat cu foarfecuta si nici n-am de gand pentru ca cu unghiera se taie mai repede

| Victoria a răspuns:

Forfecuta. Pentru ca imi place asta pe care o am big grin laughing

| Aries90 a răspuns:

Unghiera, am unghiile tari si sanatoase si nu ma descurc cu forfecutsa.

| LiDi-DiDy a răspuns:

Unghiera...pentru ca este mai ok cu eabig grin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghera, pentru ca am unghiile destul de tari/// si parca am mai multa precizie cu unghera, nu stiu laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forfecuta pentru ca pot defini mai bine unghia.

| dnsmnl a răspuns:

Forfecuta.Cu unghiera iti tai uneori unghiile cu o forma ascutita.

| roppsy a răspuns:

Eu imi dai uhghiile cu unghiera...cu foarfecuta nu prea am incercat. Dar mi se pare mult mai buna unghiera pentru. ca nu ai cum sa te intepim cu ea laughing, pe cand cu foarfecuta da rolling on the floor

| Cosmetice_Oferta_1988 a răspuns:

Cu unghiera exista riscul, mai ales daca ai unghii lungi, sa "plezeasca", sa se crape etc.Ideea este ca atunci cand folosesti foarfecuta de unghii ai control deplin asupra actiunii tale. Poti alege de aici produse de calitate pentru unghiile tale http://ofertacosmetice.ro/