| anonim_4396 a întrebat:

Voi purtați încălțămintea mai mare sau fixa pe picior?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Mai mare cu un nr, pentru că în primul rând găsesc foarte greu 40(dacă am noroc sa fie stoc nou), si al doilea rand este mult mai confortabil.

| zurick a răspuns:

Depinde de anotimp.
Dacă e de iarnă, mă interesează să fie cu un număr mai mare ca să am șosete groase și pufoase ( și colorate, da asta-i altă discuție)
În rest, fixă pe picior.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să simt că stă bine în picior și nu mă strânge. La unele perechi port 42, la altele 43, cred că depinde de calapod pentru că sunt și încălțăminți 42 pe care nu le pot purta.

| StefanDrg a răspuns:

Eu port cu un numar mai mare

| stefiiii3 a răspuns:

Prefer incaltamintea mai larga, pentru ca este mult mai ok sa fie mai mare decat sa te stranga.
Daca porti incaltaminte fixa exista pisibilitatea ca daca vei merge mult, ti se vor umfla picioarele si te vor strange.