| traficanta a întrebat:

Voi va simtiti mai frumoase cand va machiati? Sau nu simtiti nicio diferenta?

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

F buna intrebarea.Cand eram mai tanara, ma simteam mai bine, mai matura, mi se parea ca sunt mai interesanta dar cu timpul am descoperit ca nu machiajul face omul si am renuntat si la 30 nu ma machiez absolut deloc (doar la ocazii-si sunt f rare) si pot spune ca arat de 20 nu de 30, am pielea intinsa fara riduri si in rarele ocazii cand ma machiez nu simt nimic deosebit, sunt doar eu, tot eu, acceasi eu.Conteaza felul de a fi, ce spui si ce faci

9 răspunsuri:
| Mmarryy a răspuns:

Depinde foarte mult de starea mea de spirit. Cateodata ma machez doar ca sa ascund vreun cos sau oboseala iar altadata doar pentru ca asa simt. Si chiar ma simt mai frumoasa happy

| AndrogynBeauty a răspuns:

O diferenţă se simte... şi dacă machiajul este reuşit, cu siguranţă te simţi mai bine. Eu sunt de părere că oricât de bine ai arăta, machiajul te poate îmbunătăţi, dacă e făcut aşa cum trebuie. Altfel poate şi strica un chip natural frumos.

| InLove a răspuns:

EU CRED CA MACHIAJUL POATE TRANSFORMA PE CINEVA, ca poate schimba, la fata, dar nu cred ca el trebuie sa te poarte pe tine ci tu pe el! eu nu ma prea machiez... pentru. ca de la mine din clasa doar o fata o mai face si cu siguranta mas simtii penibil, rar o fac si atunci asa discret... adica nu stiu, unele arata ca niste prosti! uate si cred ca sunt mai frumoase sau nu stiu. cum. cred ca ar trebui sa creeze o difernta doar la look, nu is la personalitatea si caracterul tau

| anonima_6654 a răspuns:

Eu una ma simt mai frumoasa cand ma machez.adika rareori ies pe strada nemachiata.

| saymoon a răspuns:

Dinpotriva, nu ma simt bine cand sunt machiata, ma simt de parca as avea o masca si parca nu pot sa respir de acea masca. Am 16 ani si la varsta asta cele mai multe fete semachiaza, dar eu nu o fac pentru ca ma simt de o mie de ori mai frumoasa naturala.

| CarmenR a răspuns:

Iata totusi niste sugestii de machiaj natural http://www.karena.ro/......ui_natural

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Da...si inca f. mult...acum cat suntem tinere sa ne machem ca mai
tarziu nu mai are nici un farmec

| alexandra_8659 a răspuns:

Da, bineinteles ca exista acea schimbare cand te uiti in oglinda. Totusi, cel mai bine trebuie sa te simti bine in pielea ta, indiferent ca esti machiata sau nu. happy

| andreeeeeeeeeeeea a răspuns:

Pe mine ma ajuta si ma simty mai bine cand sunt nemachiata.