| vasilevasile a întrebat:

Voi simtiti vreo diferenta intre Pepsi si Coca >Cola?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Pepsi mi se pare mai putin acidulat si mai bun decat Cola.

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

NU!
Ambele imi produc greturi si diaree!
crying

cristian
| cristian a răspuns:

Ambele bauturi consumate indelungat creaza dependenta astfel incat nu mai simti nici o diferenta. Pot sa conduca si la cazuri de diabet si probleme cu sistemul osos datorita acidului fosforic.
Eu personal nu mai consum aceste bauturi decat ocazional, intrucat am cunoscut efectele lor negative pe propria piele.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Pepsi m-i se pare putin mai dulce... si mai putin acid decat coca-cola.

| DenissaDeea a răspuns:

Da se simte diferenta.Pepsi se spune ca are mai putina cofeina, iar Caca-Cola ca are mai multa cofeina. E mai bun pepsi are un gust mai placut.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, nu uita ca, C e 1a pentru ca are la greu o subst care creeaza dependenta, fata de pepsi care e pe locul 5, dar e mult mai bun, sau. sanatos, cel p[utin din ac pct de ved., poate si unde eu am ramas cu nostalgia de dinainte, ca era cam greu de gasit, dar era cel mai bun!

| jahjah a răspuns:

Da. se simte diferenta. dar nu imi place nici unul. de cateva luni chiar am incercat sa nu mai consum nici un fel de suc, nici macar nestea sau lipton sau alte prostii... si mi-e foarte bine big grin

| LittleZyzy a răspuns:

Da, Pepsi e mult mai bun, Coca-Cola are un gust mai light.

| kinkyk a răspuns:

De la o posta. mi se pare mult mai dulce pepsi, si mai putin acidulat decat coca cola

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Cola e mai buna(uneori)... dar sunt gretoase

| PerversuDePeTargulOcna a răspuns:

Pai practic mie imi place mai mult cola ca mananc cu seminte nu?

| leluc a răspuns:

Da.

| Selena a răspuns:

Este o foarte mare diferenta intre cele doua, la gust.Doar pentru ca au culori asemanatoare si contin cofeina nu inseamna ca si seamana. Mie personal imi place mult mai mult Cola.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepsi este mult mai bun si mai fin decat coca cola de 8 ani de zile beau cel mai desc pepsi si ii diferenta foarte mare daca ai experienta(8ani de zile pepsi)