| nimeni_5145 a întrebat:

Vreau de luni sa ma apuc de un regim si l-am ales pe cel disociat.As vrea sa-l tin 2 saptamani, insa nu stiu care.Am auzit de cel 3 zile carne, 3 zile fructe si legume si alte 3 zile branza si lapte, si de cel - carne slaba de pui sau vita, fiarta sau la gratar;
- legume preparate, altfel decat prajite in ulei (pe gratar, fierte sau consumate ca atare): dovlecei, morcovi, ceapa, usturoi, varza, fasole verde, broccoli, conopida, mazare, ciuperci, rosii, castraveti etc.
- lactate cu un continut scazut de grasimi: iaurt, kefir, sana, lapte dulce, branza, cascaval;
- fructe proaspete de orice fel, inclusiv cele dulci precum bananele, fructele uscate, nucile de cocos sau smochinele;
- peste fiert sau fript: pastrav, salau, stiuca, cod, scrumbie, biban;
- oua fierte: pentru ca nu se recomanda sa mananci mai mult de doua pe zi, combina-le cu fructe sau legume. iar in a 7-a zi combinate.

Ce rezultate dau fiecare din cele 2 in 2 saptamani?(si inca ceva...in timpul asta as vrea sa fac si sport dar o persoana mi-a spus ca daca fac sport in timpul regimului imi pot pune masa musculara si rezultatul nu va fi cel dorit.este adevarat?)

2 răspunsuri:
| pisyyy a răspuns:

Eu l-am tinut pe cel cu 3 zile fructe si legume 3 zile carne oua si lactate s.a.m.d. si chiar a dat rezultatewinking
bineinteles ca trebuie sa faci sport.nu stiu cine ti-a spus tie de masa musculara. daca faci 2 saptamani sport vei da mai intai grasimea jos.pana sa faci masa musculara iti trebuie cateva luni bune.in plus daca nu faci exercitii care sa iti lucreze in special muschii(cardio, aerobic) nu ai cum sa pui masa musculara.persoana respectiva nu e sanatoasa la caplaughing.de ce crezi ca toti doctorii si nutritionistii recomanda regim +miscarelaughing? tine dieta si apuca-te de sport

| Susanne a răspuns:

Intr-adevar, cand faci sport (bineinteles dupa o perioada mai lunga) poti pune masa musculara. Si ce e rau in asta? Ce arata mai bine un fundulet care atarna din cauza grasimii sau unul care este bine modelat si sexy? Sportul este foarte sanatos si foarte important la fel ca si alimnetatia sanatoasa!