| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa renunt sa-mi mai intind parul cu placa pentru ca mi-l distruge.E ondulat si nu il suport asa.Acum am pus ochii pe o perie rotativa si vreau sa stiu daca ajuta la indreptarea parului, e buna? Daca are cineva si poate sa-mi spuna...eu nu am mai folosit pana acum.

Răspuns Câştigător
| Toxicℓσνє a răspuns:

Nu mi se pare extraordinara peria rotativa. Am si eu una de la Rowenta, sincer nu indreapta prea bine parul. Mai bine iti iei un spray de protectie pentru placa. Ramane la alegerea ta :-)

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nci peria rotativa nu e cine stie ce. Arde parul si ea aproape la fel ca si placa asa ca decat sa folosesti peria mai bine folosesti placa ca e acelasi lucru. Eu te sfatuiesc sa increci insa sa prinzi parul in coc sau sa iti faci impletituri.

| Paulla a răspuns:

E decentă, în sensul că mai aranjează părul, dar nu se compară cu placa. Nu vei reuşi să ai părul acela drept-drept şi nici nu îşi va menţine forma la fel de mult timp.

| FadetoBlack a răspuns:

Dacă stai să analizezi nimic nu e bun!
Nici măcar uscătorul. Îţi arde părul, eu aşa am auzit!
Şi opreşte-te din folosit placa! Doar îţi strici părul. Iar apoi cu greu îţi revine, din propia experienţă ţi-o zic! nici peria rotativă nu e bună!

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu cred ca are nimic special. si eu am renuntat la placa si folosesc masca:d in 2 saptamani s-a vazut.incepe sa-si revinalove struck cand fac baie, mi-l impletesc in 9 -10 codite si dimineata sta cret.imi fac un coc lejer, o codita impletita lejera sau mi-l las pe spatebatting eyelashes

| CrazzzyA a răspuns:

Incearca sa te obisnuiesti si cu el ondulat. Probabil multe persoane si-ar dori sa aiba parul ca tine.
Il poti lasa mai des ondulat, si mai rar intins, iar cand il intinzi foloseste o placa de buna calitate si ceva pentru protectie. De obicei doar din prea mult exces de placa vei ajunge sa-ti strici parul, deci don't worry. happy

| LauraEU a răspuns:

Eu am parul ondulat si lung (si des)dar il suport. Am incercat odata cu perie rotativa dar m-i se incalceste prin par. Poate ca e prea des parul meu, stiu..Eu as zice sa nu o folosesti happy

| dydya118 a răspuns:

Nu cred ca te ajuta prea mult peria, si eu am aceeasi problema ca tine....deja m-am plictisit sa il intind dar nu imi place cum imi sta parul cand nu il indrept. Seara, inainte sa te culci prinde parul in coc si dimineata dezleaga-l, pe mine ma ajuta. Nu imi sta parul drept(ca sarmalaughing ) dar e binisor.