| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca permanentul pentru un par mai drept necesita si dupa aceea utilizarea placii de intins parul..in sensul daca acel permanent ii da parului acelasi aspect ca in cazul folosirii placii de intins parul?

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Permanentul iti face parul cret cret. Placa il intinde. Cum sa semene parul cu permanent cu parul intins cu placa?

| pam_pam a răspuns:

N-ati inteleshappy Exista si permanent pentru par drept. Eu sincer nu am incercat si nu am auzit pe nimeni sa fi incercat.

| maria a răspuns:

Mai intati de toate este firesc sa te hotarasti.Permanentul iti va face parul cret cret. Cu ajutorul placii iti intinzi parul.Sincer, din experienta, iti spun mai bine sa aplici un tratament corespunzator tipului de par, fie acasa sau la un salon si sa folosesti placa pentru vreun eveniment dar nu in exces.Parul care este mai moale, mai delicat la un permanent se va arde, indiferent ca este solutie pentru par normal sau de alt tip ( cu toate "textele" care ti le spun prin saloane, eu am consultat un specialist in bransa, onest care nu era interesat sa imi ia banii, sa arat aiurea si cu parul ars la prima spalare a parului. El mi-a spus ca la par drept delicat si moale, nu e recomandabil sa iti faci permanent, indiferent de varsta). Ai grija de tine si incearca sa te bucuri de parul tau. Sper sa gasesti pe cineva care sa te ajute si sa iti faca o tunsoare pe masura asteptarilor tale si o coafura asa cum vrei.