| chocolatte a întrebat:

Vreau si eu un fond de ten cu textura usoara doar pentru a uniformiza nu pentru a acoperi! Ce recomandati? Multumesc!:*

8 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Alea spuma sunt cele mai bune

| Mina a răspuns:

Nu iti voi recomanda un fond de ten, daca ai nevoie doar de uniformizare, ci o crema. Este vorba de crema de la Avon Solutions, am gasit o poza sa o vezi : http://www.avon-styl.cz/pictures/catalog/d01643-00.jpg Eu o folosesc, imi place ca are si SPF 20, are acele granule colorate care uniformizeaza culoarea tenului.

daniela
| daniela a răspuns:

Exista ceva usor pentru ten sensibil la l. oreal

| Dara a răspuns:

Max Factor. E destul de fin ca textura. Vezi sa iti gasesti culoarea potrivita tenului tau, altfel arata rau.

| campanario a răspuns:

Maybelline-Dream Satiné- E cel mai bun si eu il folosesc acum si sunt super incantata de elwinking Iti pui doar putin, si intinzi, si acopera perfect si lasa tenul lejer si liber fara sa il incarcewinking Recunosc ca il folsesc foarte putin pentru ca nu am in obicei sa imi pun nimic pe fata, insa si cand imi pun prefer sa pun ceva putin, si asta e bunwinking

| chocolatte explică:

@campanario ce pret are acel fond de ten si unde il pot gasi? multumesc

| eu_8583 a răspuns:

O crema corectoare de la meybalin

| antonia12 a răspuns:

Max Factor.