| sonia7026 a întrebat:

A plecat cineva cu programul au-pair in SUA prin agentia aurora work-and-travel? va rooog mult pe cei care stiti ceva sa raspundeti

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

M-am intalnit in tren cu o multime de mincinosi inganfati plini de fite care dusesera o data iar acum mai plecau toti inca o data

Si i-am tras de linba

Si am aflat ca in general ei sunt cam crescuti in puf si cand i-au pus aia la munca in realitate pe acolo le-a dat fubdul in greu
Si pe majoritatea se cu ostea ca sunt copii de familii care nu i-au pus la munca prin Romania

Si ini povesteau ei ca e naspa chiar trebuie sa faci ceva si ti-se spue sa muncesti
Si chiar e grav de tot si bani nu prea ramai de cat cu 700 euro

Chearii din astea toti se aratau foarte jigniti si revoltati ca aia pe ubde au fost ei pe acolo i-au pus sa faca cate ceva

Asa ca asteaptate sa aiba oamenii o impresie foarte proasta despre romani cand te duci pe acolo

Pentru ca tupeistii asria mi-au si spus ca s-au revoltat si au facut boacane proteste bulangereli pe acolo

Erau o sleacta de **** niste lepre din punctul meu de vedere intretinuti de parinti
Carora indiferent ce le-ai fi dat sa munceasca tot li-sar di parut mult si greu

Ei credeau ca aolo o sa fie doar distractie

Multi stateau acolo pana cand au fost dati afara
Unui ei se asreptau sa traga gazda de ei sa se dea jos din pat

Sa se milogeasca de ei sa munceasca ceva si tot timpul se aratau ne multuniti ca i-au pus sa faca ceva

Bulangii de americani ii prinesc la munca si chiar ii pun si pe ei sa faca mici lucruri.