| Tlbi a întrebat:

A scazut ziua? la cat se intuneca in august? dar in septembrie?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu,nu a scazut!
Soarele rasare la 5:20 si apune la 20:19, si in fiecare zi de acum incolo incepe sa scada cu 3-4 minute!
Avantajul windows-ului 8! big grin

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Instaleaza asta si o sa ai si timpul probabil, si viteza vantului, si umiditatea atmosferica, si cand rasare sau apune soarele :
http://www.adni18.com/gallery/details.php?image_id=544

| Northern a răspuns:

Salut! Solistitiul de vara a avut loc pe data de 21 iunie ora 08:40. Ziua va incepe sa scada dupa solstitiul de vara si va fi egala cu noaptea la echinoctiul de toamna.Echinoctiul de toamna va avea loc pe data 22 septembrie ora 23:44. Dupa echinoctiul de toamna ziua va descreste pana la solstitiul de iarna.Si dupa solistitiul de iarna ziua incepe sa creasca(nu mai stiu pe ce data, dar te poti informa singur).O zi buna!

| Cupcakestar a răspuns:

Da a mai scazut ziua. Prin august se intuneca pe la 9, iar in septembrie pe la 8.winking

| Andrey12 a răspuns:

In august pe la 9:30, iar in septembrie pe la 8:30- 9. Mai scade ziua cu 2-3 minute, treptat.