| Maryann a întrebat:

Am 16 ani si vrea sa stiu ce acte imi trebuie ca sa ma pot angaja. Din cate am citit se pot face acte si pentru minor si ca varsta minima este de 15 ani dar sunt anumite acte necesare care sunt acelea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 16 ani te poti angaja singur. Ai nevoie de actul de identitate si un certificat medical ca esti apt de munca. Daca se cere si un anumit nivel de studii vei avea nevoie si de un act in acest sens. Numai bine!