| Gabrieluț a întrebat:

Am absolvit liceul anul acesta și intenționez sa dau in 2018 la academia de politie (la MAI ), însă acum m-am înscris la încadrări din sursa externa la penitenciar (ANP)... dacă intru la penitenciar prin acest concurs atunci mai pot sa dau anul viitor la academie? Daca intru la academie pot sa îmi dau demisia de la penitenciar? Dacă da, cum?

Dacă știți sau aveți pe cine sa întrebați Mi-ar fi de mare folos un răspuns bun, deoarece eu am început deja orele pentru academie și as vrea sa ajung acolo pana la urma... Mulțumesc

2 răspunsuri:
| hellvin a răspuns:

Dacă voiai să intrii la penitenciar nu erau necesari 4 ani de liceu...erau de ajuns 2 ore și un cadavru laughing

Acum revenind...da, poți să faci o cerere după un timp și menționezi că vrei să fii transferat pe secție MAI.

| FuFle a răspuns:

Trebuie sa iti razi parul din cu3 ca la gheiy din inchisoare nu le place cu3u cu par