Întrebare recomandată | 3my098 a întrebat:

Am auzit că la admitere la academia de poliție alexandru ioan cuza se desfășoară testul scris, testul psihologic și cel fizic

Acum întrebarea mea : Despre ce este vorba mai exact in cel psihologic?

Răspuns Câştigător
| MihaiA a răspuns:

Ti se aduce un chestionar la care trebuie sa raspunzi. Din cate stiu, e destul de mare (erau undeva la 300 de intrebari), multe cu acelasi sens doar ca spuse sub alta forma. Ai sa ramai surprins/a, dar la asta pica majoritatea happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de teste psihologice prin care se evalueaza calitatile psihice ale candidatului.

| Azµre a răspuns:

Tot felul de întrebări de logică și de personalitate.
Tot odată să desenezi un copac laughing, vezi să îi faci tot, frunze, fructe, rădăcini, etc etc...
Și prescurtări gen: CDLP - Cinci degete la picior. Acum dacă faci cum a făcut un prieten și zici Cinci Dobitoci La Poliție. e și ăla valid...

| AgathaRo a răspuns:

E ceva de genul cum este sa te ia in evidenta armatei. Vreo 5-6 foi de tip A4 si trebuie sa bifezi.