| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Am nevoie de un sfat, nu stiu ce sa fiu in viata!
Ma tot bate gandu ca sunt baiat si am 14 ani si trebuie sa ma apuc sa imi pregatesc un drum in viata.
De felu meu imi place muult sa fac sport(flotari,tractiuni,inot, etc.)sa fiu sociabil, sunt linistit, la scoala cel mai mult imi place sa invat matematica, engleza si biologie.Deasemeni imi place mult sa ascult oamenii si sa dau sfaturi(m-am gandit sa fac o facultate de psihologie ). Stiu vreo 2 limbi straine:spaniola si engleza.
Sunt rusinos si putin cam tacut(imi place sa vorbesc numai daca am ceva de spus)
Mi-ar fi placut la criminalistica sau ceva in anatomie, insa nu prea vreau sa inspectez cadavre si chestii din astea...
Deci sunt confuz,daca imi puteti da un sfat sau ceva ar fi perfect, multumesc mult. Daca mai trebuie sa adaug ceva spuneti-mi.

P.S Nimeni nu stie cine sunt si cum arat, deci nu vreau ca cineva sa ma critice pentru calitatile sau defectele mele sau sa spuna chestii(ca ma laud sau alte prostii).

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Exact cum ai spus tu, ca-ti place sa faci flotari=sport.In viata iti alegi o meserie care sa-ti placa, si tu esti tanar ai tot drumul inainte dar e foarte bine ca-ti mai pui si intrebari cu privire la viitorul tau.Incepi prin a-ti alege o meserie dupa niste criterii:Ce-mi place? Ma descurc? E satisfacatoare meseria respectiva? Imi pot ajuta si familia?
Daca ai spus ca stii 2 limbi straine, asta e in avantajul tau, poti da la o facultatde de limbi straine si pe viitor te poti angaja ca translator se castiga foarte bine.Dar cum am spus esti tanar si te poti gandi din toate punctele de vedere.Mult succes!

| Niiiicu a răspuns:

Cred ca armata ti s-ar potrivi

| KateMiddleton a răspuns:

Profesor de sprot sau antrenor

| ellutza1426 a răspuns:

Poti sa mergi pe domeniul in medicina sau psihologie