| ExpertMen a întrebat:

Am scanat un document si am vazut ca apar niste puncte mici peste tot.Am incercat sa le sterg din Paint dar este foarte greu ca sunt si printre litere.Cum as putea sa le sterg?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Pai daca pe hartia originala nu sunt acele puncte ai putea sa stergi foarte bine sticla de la scanner, cu niste spirt si hartie igienica se curata foarte bine si apoi sa scanezi iar documentul, ca daca este sticla murdara iese si la scan.

| liviu890 a răspuns:

Incearca sa scanezi din nou documentul respectiv, daca tot apar punctele mergi cu documentul la cel mai apropiat xerox si scaneaza-l acolo. Costa putin si daca ai nevoie de el in format electronic i-a si un stick de memorie cu tine. Metode de stergere nu cred ca exista ( in afara de paint) si cel mai probabil scanerul de la imprimanta are o eroare.

| CosminTheWin a răspuns:

Cu manahappy