| Alaia98 a întrebat:

Sunt din Arad(nascut, crescut acolo si anul asta dau licenta tot acolo). M-am hotarat sa merg la master la Cluj. Vrea sa ma si angajez in timpul masterului pentru a ma intretine. Nelamurirea mea este: cand o sa avem vacanta de 2 saptamani pentru Craciun/Pasti, exista posibilitatea sa ma invoiesc atat de la munca sa vin si acasa de sarbatori la familie? Va intreb pentru ca nu stiu care este faza cu joburile si as aprecia un raspuns/sfat. Multumesc anticipat. happy

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand esti angajat, nu merge cu invoitul ca la scoala.
Dar sunt zile libere acordate de guvern, pentru Craciun si Paste care le respecta tot angajatorul. Probabil 1-2 zile si atat.

| June20 a răspuns:

Mai este si concediul de 21 zile pe care ti le iei pe parcursul anului