| Simonasimona1992 a întrebat:

Aproximativ, cat castiga un pompier smurd?
Funda

4 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

În primul rând, nu e smurd, e doar pompier! Se câștiga peste 2000 de lei happy

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca te referi la un pompier smurd activ in misiuni, salariul variaza de la 2000 de lei la 2500 de lei! Acest salariu in functie de zona judeteana si de gravitatea misiunilor! Meriti"a doua sansa"

| cevdet a răspuns:

Nu exista "pompier smurd" ci doar pompier.
SMURD-ul e un serviciu medical de urgenta, ce colaboreaza cu pompierii.

| LumiBo a răspuns:

Pompier e una, smurd e altceva. Depinde de oras si de incarcare castigul...intre 2000lei-5000lei