| dami a întrebat:

As putea gasi undeva cerintele pentru un post de Ticketing la aeroport? Un job description undeva?

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

Cerinte

Studii superioare
Operare calculator, Word, Excel, Internet
Cunoasterea avansata a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj)
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare – atat cu clientii, cat si cu colegii
Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
Proactiv, capabil sa gaseasaca solutii
Disponibilitate pentru program flexibil

Responsabilitati

Realizeaza vanzarea serviciilor/produselor oferite de companie - rezervari si emiteri bilete de avion
Emite documente fiscale aferente activitatii pe care o desfasoara
Informeaza clientii/pasagerii cu privire la serviciile oferite de companie
Preia, inregistreaza si transmite reclamatiile/sugestiile clientilor
Asigura suport pasagerilor care ajung tarziu pentru formalitatile cursei sau care nu pot calatori din motive independente de companie
Asista pasagerii a caror cursa este intarziata/anulata respectand procedurile companiei