| giulianito a întrebat:

acum sunt clasa a9 in moldova! dupa acceasta doresc sa merg la un liceu din romania! dupa liceu vreau sa merg undeva pentru a deveni tehnic dentar dar nu stiu unde la ce facultate si cit costa contractul pe an in euro!

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

La Universitatea de Medicina si Farmacie Iasi, exista mai multe specializari, printre care si Tehnica dentara, cu durata de 3 ani. Pentru mai multe detalii cauta pe sit-ul UMF, la Metodologia de admitere:
http://www.umfiasi.ro/......terii.aspx