| polarice227 a întrebat:

Buna,am auzit ca pentru a intra la facultatea de medicina veterinara in străinătate trebui sa fii neaparat pe profil real, stiti daca asta este adevarat si la noi in tara?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La noi nu este obligatoriu sa fi terminat la un profil real, însă va trebui să studiezi științele exacte caci medicină asta înseamnă. Buna alegere ai facut in a te gândi la med veterinara! Este un domeniu bine plătit daca esti priceput si este o profesie de viitor cea de veterinar.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este adevarat!
Stiu pe cineva care face acum medicina veterinara la Cluj si a venit de la un liceu de Arte din strainatate.