| Locre a întrebat:

Va rog sa ma ajutati in legatura cu intrebarea mea...trebuie neaparat sa dau la profilul Biologie-chimie(real) la liceu pentru a ma putea inscrie la Facultatea de Medicina Veterinara sau se poate si cu profil uman? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Ideal ar fi sa mergi la chimie-biologie.
La uman nu prea vei face chimie, biologie, fizica, mate- materii care sa te ajute la facultate.
Poti da la uman, dar la facultate iti va fi foarte, foarte greu(daca nu chiar imposibil) sa inveti tot ce trebuia sa inveti la liceu.
Daca vrei la medicina veterinara cel mai bine e sa mergi la bio-chimie.