| Ambra18 a întrebat:

Hei, ma intrebam, daca urmezi un profil de filologie, poti sa dai facultatea din medicina veterinara? sau trebuie neaparat un profil de stiinte bio-chimie?

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu,nu are legatura.Doar ca-ti va fi foarte greu, pentru ca in a 11-a si a 12-a tu nu mai faci absolut deloc mate, chimie si fizica.

| Skeletonized a răspuns:

Poți merge unde vrei tu, doar că, pentru a lua admiterea, va trebui să faci meditații la chimie, biologie (sau la ce alte materii mai ai la admitere) pentru că la filologie nu faci materiile de care ai nevoie la facultate. Asta dacă nu cumva reușești să înveți pe cont proriu, ceea ce e mai greu. În afară de dezavantajul ăsta, poți merge liniștită la filologie și apoi să îți încerci norocul la orice facultate, nu te împiedică cu nimic. happy

| Doηηa a răspuns:

Exclus filologie.

| Marrriaaa a răspuns:

Poti sa dai si de pe profilul de filologie la facultatea de medicina veterinara, dar iti va fi mai greu pentru ca nu vei aprofunda in de ajuns biologia si chimie. Daca vei face pregatire ai putea reusii big grin