| Cartoonito221199 a întrebat:

Am ca telefon Nokia Lumia 520 si NU POT PUNE JOCURI pe el. Cand apas pe "instaleaza" imi apare o fereastra si scrie ca imi trebuie o autentificare de pe un site... Mi-am facut cont Nokia pe telefon, dar nimic, am fost chiar si la cateva magazine Cosmote, Germanos dar nici ei nu stiu ce sa faca sad.
Cei care au sau cunosc acest gen de telefon va rog sa ma ajutati. DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| denismen51 a răspuns:

Funda?

3 răspunsuri:
| denismen51 a răspuns:

Salut! Am acelasi model de telefon ca si tine si la inceput am avut aceeasi problema.

Nu-ti trebuie cont pe Nokia... Ai nevoie de un cont Microsoft... Dar ai nevoie de ajutor, de preferat unul dintre parintii trebuie sa-si faca si el/ea un cont Microsoft deoarece trebuie sa te adauge pe tine la "familie". Este acolo pe site-ul Microsoft aceasta optiune dar functioneaza doar pe calculator... Asa am facut si eu, m-a ajutat si tatal meu si-am reusit...

Daca am gresit ceva poti sa te uiti si pe internet cum poti rezolva aceasta problema...

Sper ca te-am ajutat! happy

| Cartoonito221199 explică (pentru denismen51):

Am gasit un site si mi-am re/configurat telefonul. Mi-am facut o noua adresa de mail la care sa am peste 18 ani si acum urmeaza sa imi fac iar contul Microsoft si sper sa mearga. Daca nu reusesc iti voi urma sfatul. Multumesc :) Acesta este site-ul http://www.windowsphone.com/......ft-account

| GirlsRaLu2003 a răspuns:

Buna! Si eu am Nokia Lumia 520 si mi s-a intamplat tot la fel. Mi-am facut cont Nokia si tot la fel imi aparuse...Am mai incercat sa-mi mai fac alt cont de Nokia. Am reusit infarsit.happy