| brokxy a întrebat:

Am o intrebare.La academia de politie acele examene din istorie, romana si engleza se dau cand vrei sa intrii sau dupa ce ai intrat si vrei sa termini?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La Academia de politie, intai treci prin niste verificari fizice si psihice, adica: inaltime, greutate, starea de sanatate, ochi, generale, analize medicale si vizita medicala eliminatorie.
Dupa ce treci de toate testele si esti acceptata, poti sa intri la examenul scris, odata cu toti ceilalti care au fost aprobati sa intre in examen, la o data stabilitade Minister.
Dupa ce dai si examenul scris, ti se va da nota, ca dupa orice examen, in termen de cateva zile, fiind informata daca esti ori nu admisa.
Intai intereseaza-te de conditiile eliminatorii, de dinainte de admisie la exmamen!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examenele respective sunt examene de admitere in Academie, asa ca le sustii pentru a intra.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Le dai după probele sportive.

| Itanul a răspuns:

Nu draguta, nu le dai cand vrei ci exact cand sunt stabilite examenele.