| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire legata de medicina. Stiu ca facultatea dureaza 6 ani, dar nu stiu exact cat dureaza rezidentiatul,stagiatura, doctoratul si in ce constau toate astea. Stie cineva exact cum sta treaba?

2 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

6 ani facultatea, intre 3-6 rezidentiatul în funcție de specializare, iar doctoratul undeva la 3 ani în funcție de specializare.
Deci durează minim 12 ani.

| trolololo a răspuns:

Am greșit - doctoratul durează de regula 4 ani însă poate fi prelungit cu 1-2 ani.