| brokxy a întrebat:

As vrea sa dau la actorie.Dar nu gasesc un liceu bun in judetul meu. Exista un liceu de actorie mai aproape de Baia Mare? Sau maramures?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

AI la Cluj liceu de arta cu sectie de actorie. Sunt doar 6 licee in tara cu clasa de actorie, la Bucuresti, Cluj, Timisoara, Braila, Tg. Jiu si Iasi. Daca nu intri sau nu-ti permiti la Cluj, mergi la un liceu normal la profil filo la tine in oras si in paralel mergi la niste cursuri de actorie in orasul tau sau afli de vreun actor bun de la voi care da meditatii.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Dinu Lipatti -Sectia Actorie.

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Buna,
Uita-te peste paragrafele despre studii de aici: http://www.meritangajat.ro/......-de-succes
In principiu unde e coregrafie e si teatru, unde e teatru e actorie. Bafta!

| Lara123 a răspuns:

Buna!
Si eu imi doresc acelasi lucru pentru viitor. Din punctul meu de vedere, liceul nu este la fel de important ca facultatea. Poti sa mergi la un liceu normal. Mai bine te gandesti la ce facultate sa daiwinking