| Eliza_4560 a întrebat:

Buna!
As vrea si eu niste statusuri pe care sa-l fac gelos pe fostul meu prieten!
Fundaa:*

2 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp: zambeste si e dulce happy

Si realizez ca pot sa uit tot ca si cum n-ar fi existat deloc. Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum. poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun.

Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n’o sa my vin. Tu plangi, mie`mi vine sa rad. E neplacut, dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.

Din tot ce’a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau.

O vezi? nu e trista, chiar deloc. Zambeste suav, are privirea de foc. E dulce si o iubesti stii bine, dar ea deja nu se mai gandeste la tine.

Pe unde vei merge vei auzi numele meu. Vor fi persoane care imi vor semana. Vei dori sa te intorci dar eu voi fi departe. Uite ce`ai pierdut. Si acum te :* de ramas bun!

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost. Şi-un clasic adevărat, ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Inca te uiti la poze de mult facute. Si realizezi ca sunt doar amintiri pierdute oh go on

Daca ai`fi fost destept si mi-ai fi aratat iubire, acum erai intr-o alta situatie cu mine.Credeai ca ma vei oftica, cu cate`o panarama de'a ta =). Nu!, Tu Doar scadeai in fata meawinking

Cât de frumos este sa poti spune din nou ca esti fericit, ca te simti iubit.Amintindu-ti de trecut, si cât de greu peste toate ai trecut!

Regreţi, iţi pare rău, mie deloc.[] Viaţa e în faţă, ştii, eu încă mai pot.

Nu faci nimic... Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar de fapt eu ma indepartez incet. Te uiti atent. ma privesti cu regret. asupra mea nu vei mai avea nici un efect!

Te iubea, fraiere, chiar te-a iubit candva! Priveste-o dar stai departe, acum nu te mai vrea! E mult prea tarziu pentru regrete, Te-a uitat nici nu vrea sa te ierte`!

M.am schimbat, nu mai sunt fata care eram! Mai stii cât plângeam?! S. a dus dracu tot, acum râd si mi.se rupe de tot!

Tu ai plecat, tu m-ai lasat si zici ca eu am gresit... Tu m-ai mintit, m-ai inselat si zici ca nu te-am iubit oh go on

Daca ma vrea ma va cauta si poate va realiza ce-a pierdut si va regreta. Am pus suflet, el s-a jucat cu mintea mea si-a reusit sa m-aduca exact unde vroia.

Asta e. ce-i frumos nu dureaza mult oh go on Am trecut peste tine ca sfarsitu-i un nou inceput.

Ai fost odata aerul pe care-l respiram, acum ma sufoc. Nu mai vreau sa am de-a face cu tine niciodata, refuz sa fiu proasta de altadata.

S-a terminat! In sfarsit traiesc. Fericita ca nu te mai iubesc :p

Nu vreau sa mai stiu cine esti, nu vreau sa mai stiu cum zambesti, nu vreau sa te vad in fata mea. Dispari din calea mea, din viata mea x(

"Buna’’ ar trebui sa spun "Buna", dar nu, nu meriti nici macar atat. Ai distrus un peisaj plin de culoare, l-ai innegrit si doare, acum e fara soare.