| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Care mai este salariul unui profesor debutant? Variaza in functie de numarul de ore, de ciclul la care preda sau de materie?
Multumesc.

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Salariul unui profesor este in functie de numarul de ore.Pentru un post numarul de ore este de 18. Dar daca sunt ore mai multe le poti lua. Esti platit in plus.Mai este si sporul de dirigentie, daca ti se da de catre scoala.

| zuzualina a răspuns:

Doar de numarul de ore.
Aşa ajung unii profesori sa predea si la scoli generale si la liceu

| Ellaaaa1073 a răspuns:

Eu stiu ca in functie de numarul de ore :*