| Sofiaa7Mariaa8 a întrebat:

Buna! Ce materii se fac la postliceala ca asistent medical radiologie? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Syphonaire a răspuns:

Buna, Sofi! In prezent sunt anul III la Scoala Posteliceala Sanitara "Fundeni" si cred ca pot sa-ti raspund la intrebare. Conform experientei mele la acest profil, iti pot spune numele cursurilor pe care le-am urmat:
- in anul I - Anatomie, Tehnici de radiografie, TIC, Engleza, Radiofizica
- in anul II - Chirurgie BMF, Chirurgie generala, Fiziopatologie, Medicina Interna, Urologie, Comunicare profesionala, Administrarea medicamentelor, Tehnici de ultrasonografie, Tehnici medico-chirurgicale, Ultrasonografie, Radiologie interventionala, Ortopedie
- In anul III - Imagistica CT, Imagistica RMN, Managementul calitatii, Psihologie, Radioterapie, Tehnici de imagistica CT, Tehnici de imagistica RMN, Tehnici de radioterapie, Pediatrie, Oncologie, Managementul proiectelor sanitare.

Seara buna si bafta!

| BogdanMirela a răspuns:

Buna, a terminat cineva la FEG CLUJ as med radiologie? M-ar interesa mai multe detalii sa stiu la ce sa ma astept
Ms frumos