| anonima188888 a întrebat:

Ce părere aveți de meseria de designer de interior? Mi-ar plăcea sa devin unul, dar am niște nelămuriri.
1. Se câștiga bine? Cam cât?
2. Ce facultate trebuie sa urmez?
3. Ce trebuie sa fac după facultate ca sa încep meseria de designer?

Va mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Se câștiga bine? Da, dacă ești bun.
Cam cât? Depinde de cât de bun ești. Nu se câștigă ca la uzină, depinde de mărimea proiectului pe care îl ai de rezolvat.

2. Ce facultate trebuie sa urmez?
O facultate de arte plastice, secția design,
3. Ce trebuie sa fac după facultate ca sa încep meseria de designer?
Să te angajezi la o firmă de profil, sau să îți faci tu una.

3 răspunsuri:
| anonima188888 explică (pentru sadrian46):

Mersi mult!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru anonima188888):

Fiul meu a terminat UAD Cluj secția design.
După terminarea facultății, impreună cu un prieten arhitect, au creat o firmă.
https://trans-form.ro/projects/bistrita-municipal-park/

| anonima188888 explică (pentru sadrian46):

Mulțumesc!