| Andrei969696969 a întrebat:

Daca doresc sa devin web designer trebuie sa urmez o facultate sau doar sa exersez si sa invat de pe internet?

Răspuns Câştigător
| InVisible99 a răspuns:

Doar de pe internet nu ai sanse, ca sunt anumite detalii pe care nu le gasesti pe net. de recomandat ar fi ok si o facultate, insa te pot ajuta si cursuri platite (sunt multe daca esti intr-un oras mare), te ajuta si practica multa, insa ca o concluzie imbina job si facultate

2 răspunsuri:
| Roxanacretu2 a răspuns:

Iti recomand sa discuti cu cineva din domeniu http://media90.ro si poate te vor putea ajuta ei cu niste sfaturi esentiale. Bafta!

| DarknessDennis a răspuns:

Salut, la o facultate nu o sa inveti niciodata webdesign... cel mai probabil o sa faci un curs care se numeste asa, dar nu e ceva fabulos. Eu m-am apucat sa invat sigur si iti pot spune ca sunt la un nivel ok, unde ma pot angaja, portofoliul este pe www.denniscode.com