| LoryM22 a întrebat:

cei care sunt din Iasi si studenti la Universitatea Cuza, imi puteti da mai multe detalii despre aceasta instituite de invatamant, cum sunt profesorii, examenele, admiterea se face pe baza de dosar, sau examen? Sunt din Bucuresti dar anul acesta ma mut la Iasi cu familia si o sa dau la o facultate acolo.Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Am un prieten care a terminat acolo. Nu a fost deloc multumit de facultate. Profi batrani si conservatori, materii multe si degeaba-ca peste tot... Examenele totusi sunt usoare. Cand a intrat el, acum 4 ani, era pe dosar. Acum, nu stiu. Vezi siteul lor oficial.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universitea e o chestie maaaaare care cuprinde muuulte facultati! Fiecare facultate are bucataria ei, examenele ei, profesorii ei, admiterea ei...