| StarPlatinum a întrebat:

Buna, cineva de aici a terminat facultatea la Titu Maiorescu?
Vreau sa stiu daca practica din semestrul 2 in vara este obligatorie sau nu....merge sa nu ma duc sau sa pun pe cineva sa ma treaca chiar daca nu merg? (prefer sa-mi iau un job de vara decat sa stau pe acolo degeaba)

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Practica e obligatorie la orice facultate, fara ea nu poti termina facultatea.
Poti alege sa iti gasesti tu sau sa iti gaseaca ei (intreaba inainte mai bine), daca iti gasesc ei e posibil sa trebuiasca sa te duci des pe acolo pentru ca nu cred ca au facut conventie cu firmele alea degeaba si nu vor sa se faca de ras. Daca iti gasesti tu poti sa nu te duci deloc si doar le aduci actele semnate.