| Afghfjhgthgh a întrebat:

happy Daca urmezi Facultatea de STIINTE JURIDICE SI ADMINISTRATIVE specializarea Adminstratie Publica ce meserie poti avea apoi? big grin multumesc.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Funcționar public într-o primărie sau prefectură.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Cei care opteaza pentru "stiinte juridice"( sau drept-cursuri de licenta cu durata de 4 ani)) vor fi juristi --- cei care opteaza pentru "administratie publica"(cursuri de licenta cu durata de 3 ani) vor fi functionari in cadrul Administratiei Publice Centrale si Locale.