| xDianaaaaa a întrebat:

Bună, există posibilitatea să termin o școală de subofițeri jandarmi și apoi să lucrez la un program fix? La birou sau chiar în stradă dar 8 ore pe zi sau ceva stabil, fără să fiu chemata la orice oră a zilei?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La birou greu ajungi sau deloc, cu programul depinde de superiorii tai, se poate ajunge la un acord sau nu depinde de ei, cunosc situatia cel mai bine - ca jandarm sant 2 - 3 schimburi. Nu e usor cu orarul dar partea buna e ca stai cu colegii oriunde mergi minim 1 e cu tine.

4 răspunsuri:
| Simion9999 a răspuns:

Nu ne pasa.

| Catrice a răspuns:

Da, cu pile si/sau bani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți asta. Este o instutiție militară. Programul de muncă este de 8 ore, dar poți fi chemată la orice oră în situații de urgență.

| xDianaaaaa explică (pentru mgtow):

Îmi puteți lăsa în mesaj privat un Instagram sau ceva? Aș vrea să aflu mai multe informații despre cariera aceasta