| laly007 a întrebat:

daca termin scoala de subofiteri jandarmi pot urma ulterior academia de politie, fără frecvență pentru a ajunge ofițer?

3 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Poti urma academia la FR daca se scot locuri pe categoria ta de forte, iar asta nu ti-o poate garanta nimeni. Cel mai bine ar fi sa intri direct la academie.

| darrio2007 a răspuns:

Academie de Politie la fara frecventa? Am inteles bine sau am nevoie de ochelari?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu la FR. Poti face insa Academia de Politie la zi daca participi la examen si il si iei. Pe timpul academiei ti se da salariul fara norma de hrana.