| Beyouforever a întrebat:

Îmi doresc foarte mult să ajung o actriță, este visul meu. Îmi doresc din tot sufletul să joc într-un film turcesc, deoarece iubesc filmele turceşti. Unii râd de mine, mă fac visătoare, însă am o întrebare... când îți doreşti ceva, înseamnă că visezi? Cel mai mult, mă face să renunț la acest vis... realitatea. Câteva sfaturi? Nu răutăcioase, vă rog.

1 răspuns:
| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Fereste-te de persoanele care-ti spun ca esti visatoare, ca ceea ce iti doresti este imposibil.

Sunt atat de multi oameni care si-au transformat viata intr-o rutina continua, care merg la munca doar fiindca au o familie de intretinut si rate de platit, fara nici o sclipire, care se trezesc dimineata tristi, gandindu-se la cele 8 ore chinuitoare care urmeaza sa le indure.

Atata timp cat iti doresti ceva cu adevarat, atata timp cat pui PASIUNE si INVETI pentru a ajunge acolo unde ti-ai stabilit obiectivul, NIMIC nu este imposibil.

Nu te lasa descurajata, nu pune la suflet, fiindca daca vei face asta si vei renunta, vei regreta. Lupta si dezvolta-te, pentru a ajunge acolo unde stii ca iti doresti, pentru a te trezi in fiecare dimineata cu zambetul pe buze, stiind ca urmeaza sa practici meseria pe care o adori.

Iti doresc succes, ambitie si mereu cand o sa ai nevoie de un gand bun, astept sa imi scrii!

Monica.