| Elena_Maria_1993 a întrebat:

Imi poate spune cineva la ce materii se da examenul de admitere la Management? Din câte am înțeles, se trage la sorti și dai doar la o anumita materie. Credeți ca este o facultate cu meserii de viitor?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Buna!
Consulta Site-ul facultatii respectiva, n-as crede ca dai vreo admitere anul asta, foarte putine facultati mai dau admitere, cred ca intri pe baza de dosar.
Facultatea nu-i nici buna, nici rea, depinde ce vrei sa faci cu ea, si cum faci acel ceva.
Un var a terminat istoria, pus de parinti, si a vazut ca nu poate face nimic, asa ca pe barba sa a terminat si facultatea de management, are firma sa, este adjunct in alta, are ceva afacere cu produse de patiserie si o alta cu instalatii, este super. Pe de-o alta parte, am cativa prieteni care si-au dat seama ca au ajuns la un capat de drum si nu gasesc un loc de munca, nu pot pune pe picioare o afacere, ca de fapt ei au facut facultatea degeaba. Conteaza mult de tine!
succes!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Daca mama si tata au firma/rudele au firma/ai bani sa iti faci firma da.