| MatacheAlexandra154 a întrebat:

La ce liceu ar trebui să ma duc ca sa pot face o facultate de medicina?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incepe cu Liceul Sanitar!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Un liceu sanitar sau unul care sa poti face 12 clase, nu merge cu profesionala de 10 clase.

| ziftode a răspuns:

Oricare atat timp cat iei bac-ul
de recomandat, totusi, liceu sanitar unde inveti mai mult si ai mai multe materii medicale care te vor ajuta la facultate

| GoldandSilver a răspuns:

La profil stiinte ale naturii iti recomand cu incredere!

| Iwannabesmart a răspuns:

Poti urma medicina de la orice liceu ce are si real.(mate-info, stiinte ale naturii).La mate-info e ma greu, pentru ca in clasa a 11 a si a 12 a se face o singura ora de biologie pe saptamana, pe cand la stiinte ale naturii se fac mai multe ore de biologie.

| AndreeaRamona21 a răspuns:

Liceu cu profil stiinte ale naturii, daca ai intrebari despre profil imi poti scrie, sunt pe acest profil.