| IForgotMyNameAgain a întrebat:

M-am hotarat de ceva timp ca vreau sa fac Facultatea de Drept si as dori niste pareri despre cea din Mures, mai exact "Petru Maior". Merita sa merg acolo? Daca nu, de ce? Multumesc! Funda happy

Răspuns Câştigător
| Adii91 a răspuns:

Ca absolvent al facultatii respective, pot sa-ti zic despre ea ca e ok la unele ramuri/profile, si mai putin ok la altele...in sensul in care nu se pune foarte mare baza pe ele, si n-ai cine stie ce sanse de izbanda in viitoarea cariera post-studii.

Dreptul se numara printre ramurile ok, ca si la restul facultatilor de prestigiu din tara, de altfel...acum nu stiu de unde vii si daca ai si alte idei in legatura cu alte orase in care ai dori sa-ti faci studiile, dar daca te axezi strict pe Mures si UPM...E ok la Drept. Greu, bineinteles, asa e peste tot.dar ok

1 răspuns:
| Andreeaioan115 a răspuns:

Da ar trebui sa mergi acolo facultatea e buna. Succes