| AnaisAnais15 a întrebat:

Buna.
Maine am prima zi de proba la un magazin de incaltaminte. Ce criterii sau ce ar trebui sa stiu ca sa raman la acest job, sa ma poata angaja? Preciez ca am 20 ani si nu am avut asa multe joburi

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Urmărește serialul

https://www.primevideo.com/......OKMH3I3H57

pesonalul principal e un tip cu carieră fulminantă in domeniul in care domnia ta o să activeze. Ai ce invăța de la el

| dullcat a răspuns:

Sa saluti clientii la intrare/iesire, sa le zambesti sa-i intrebi daca au nevoie de asistenta (nu toate persoanele au, unele prefera sa se descurce singure), sa fii dispusa sa cauti anumite perechi de incaltaminte si sa oferi informatii (de exemplu daca exista mai multe magazine la fel, in acelasi oras, tu poti verifica de un anumit model in caz ca nu se afla in stocul vostru dar poate se afla la altul).Cel putin eu apreciam mult cand mi se spunea despre un model la care nu mai aveau marimea mea, sa stiu daca merita sa mai bat drumul in alte locatii sau sa caut altceva.Succes.