| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au facut un curs de fotografie in fata unei comisii, pot spune mai in detaliu experienta? A fost greu? As dori sa fac si eu un curs de incepator si apoi cel acreditat.

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Salut, aici un fotograf, a face un curs nu te face mai bun cu exceptia diplomei posibil sa inveti cate ceva, totul e vorba de tine, sunt atatia oameni pe Youtube ce te pot invata, ia un aparat si experimenteaza, incepe cu gaze, flori, obiecte statice si apoi treci la portete, peisare, oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Crezi ca as putea fi "fotograf" si fara acele cursuri? Oricum este un hobby, eu sunt bucatar, dar mi-ar placea sa fac pozele oamenilor.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a face poze reusite trebuie sa inveti bazele artei fotografice. Pentru asta este nevoie sa urmezi un curs si/sau sa faci cateva mii de poze.
Pentru a deveni fotograf acreditat, trebuie sa faci o facultate acreditata de arte/media, cu specializare de cameraman.

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa fi fotograf si fara curs doar daca nu vrei sa profesezi legal.
Daca e doar de hobby e ok, poti incerca si eu am facut un curs de bucatar dar doar pentru mine.

| Eugen80 a răspuns:

Cursul nu se face in faa unei comisii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Eugen80):

Testul final ba da