| Georgy1203 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna care au fost criteriile de admitere in anii precedenți la facultatea de drept de la Cluj? As aprecia daca ati putea sa imi oferiți si cateva modele de subiecte pentru examen. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Andreeaioana20 a răspuns:

In anii trecuti, din ce stiu, a fost admitere pe baza unui examen de tip rationament logic, care conta 50 la suta din media de admitere. Media de bac conta si ea 50 la suta. De modele nu prea se stie, ca nu prea s au publicat, dar contineau si exercitii de economie si gramatica, la fel ca examenul din Bucuresti, din ce stiam(sper ca nu gresesc).