| monikutza29 a întrebat:

Buna! Pot sa urmez o facultate de pedagogie sa devin profesor de invatamant prescolar daca eu acum la liceu am profilul mate-info?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In gradinita (invatamant prescolar) NU sunt profesori! tongue
In gradinita sunt EDUCATORI - asta stiu si copii de gradinita, care nici nu au invatat mate sau info...

| sierra1 a răspuns:

Da, poți fără nici o restricție!

| LasleaIoan1972 a răspuns:

învăţământul preşcolar (3 - 6 ani) Pentru a obține un post de educator / educatoare și a avea un salariu satisfăcător, dincolo de vechimea în muncă sau de grade, ar trebui să ai următoarele studii:

liceul pedagogic;
Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației;
cursuri de calificare;
traininguri specializate în pedagogia și psihologia copilului;
cursuri de limbi străine.